Eğitim

YKS Başvuru tarihleri uzatıldı, ücreti arttırıldı

2020 yılında liseyi bitirip de üniversiteye girmek isteyen veya daha önce liseyi bitirmiş olduğu halde sınavı kazanamamış, tekrar denemek isteyenler için süresi geçmiş YKS için ÖSYM tarafından bir açıklama geldi ve sınav başvuru tarihlerinin uzatıldığını, ücretlerin ise normal zamanda yapılandan daha fazla olduğu belirtildi.

YKS 2020 Son Başvuru Tarihi

ÖSYM’nin resmi sınav tarihlerine göre geçtiğimiz hafta YKS başvuruları bitmişti. Fakat her sene olduğu gibi bu sene de ÖSYM, bir şekilde bşavuru yapamamış veya sınava girip girmemekte emin olmayanlar için son başvuru tarihini 18-19 Mart olarak belirledi. Bu tarihlerde bşavuruyu yaptınız yaptınız, yapmazsanız 1 yıl daha beklemek zorunda kalacaksınız.

Fakat yks başvuru ücreti ile alakalı şöyle bir durum var ki 18-19 mart 2020’de başvuru yapacak olan kişiler 105 TL ücret ödemek zorunda kalacaklar. Normalde bankalardan sınav ücretini ödüyordunuz. Bu süre zarfında sadece ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden sınav başvuru ücretini ödemeniz gerekecektir.

YKS Başvuru Ücreti 105 TL

Sınav ücretini ÖSYM’nin aday başvuru sayfasından, e-İŞLEMLER sekmesindeki ÖDEMELER bölümünden kredi kartı veya banka kartı ile yatırılabilecek.2020’de üniversite kazanma şansınızı kaçırmamak için en geç 19 Mart 2020’de sınav ücretini yatırarak, başvurunuzu yapınız.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu