Gündem

Koronavirüsü Türkiye’de 1 kişide görüldü

Tüm dünyada hızla yayılan koronavirüsü, Türkiye’ye neden gelmiyor diye gündemde tartışılırken sağlık bakanı Fahrettin Koca tarafından gece saat 01:00’de yapılan acil canlı yayın toplantısında 1 kişinin koronavirüse yakalandığı ifade edildi.

Koca’nın yaptığı açıklamalarda Avrupa üzerinden ülkemize gelen bir vatandaşımızda görülen koronavirüsü, şu anda kontrol altındadır. 60 yaşının üstünde kadın bir vatandaşımızın karantina altına alındığı, onunla birlikte ailesinin de gözetim altında tutulacağı belirtilti.

Hasta mahremiyeti nedeniyle kimlik, adres belirtmeyeceklerini söyleyen sağlık bakanı Fahrettin Koca, bundan sonra vatandaşlarımızın daha çok dikkatli olmaları gerektiği konusunda da uyarılarda bulundu.

Korkulacak bir şeyin olmadığını, virüsü taşıyan vatandaşımızla temas etmiş herkesin incelendiğini, kontrol edildiğini söyleyen Koca, 14 günlük kişisel karantina olayını da bir kere daha hatırlattı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu