Haber

Türkiye’de Koronavirüsü Sayısı 5 Oldu

Türkiye’de geçtiğimiz hafta acil olarak gece saat 00:30 sularında sağlık bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile 1 kişide koronavirüsü olduğu ifade edilmişti. Bu sayının çok daha fazla olduğu çeşitli sosyal hesaplardan paylaşılırken resmi olarak sayının 1 olduğu ifade edilmişti.

Sonradan yapılan basın açıklamalarıyla ilk virüslü hasta ile temas halinde olan 1 kişide daha novel koronavirüsü tespit edildiği ve karantinaya alındığı söylenmişti.

Bugün sağlık bakanı tarafından yapılan bir üçüncü açıklamada paniğe gerek kalmadığı, her şeyin kontrol altında olduğu ve virüsün belirli bir çember içinde olduğu ifade edildi.

Sayı her ne kadar 5 olmuşsa da yeni enfekte olmuş kişilerin de mevcut 2 kişi ile temas halinde olmasından kaynaklı koronavirüse yakalandığı, korkuya ve paniğe yer olmadığı vurgulandı.

Hastanelere ziyaretçi kısıtlaması getirildi

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını, ilk 2 hastada solunum problemi olmasından dolayı onlara ayrı tedavi yöntemleri, yeni hastalara ise farklı tedavi yöntemleri uygulanacağını söyledi.

Hastalığın yayılmasının önüne geçmek için bazı tedbirler alındığını ve bu bağlamda hastanelere ziyaretlerin kısıtlanarak, gerekli olması halinde sadece 1 kişiye izin verileceğini ve diğer hasta yakınlarının evlerinde kalmaları gerektiğini söyledi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu