Gündem

Koronavirüs nedeniyle hepsi resmen kapatıldı

Son dakika haber olarak Bakanlık tarafından duyurulan bu habere göre Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı olan tüm kütüphaneler 30 mart 2020’ye kadar kapatılmıştır. Hem tüm kütüphanelerin dezenfekte edilmesi hem de insandan insana bulaşan bu hastalığın yayılmasının önüne geçmek için böyle bir karar alındı.

Türkiye’de gittikçe artan koronavirüs vakalarının önü alınamıyor. Türkiye’nin bir kısmı virüse aldırmazken bir kısmı da marketlerde rafları boşaltmış durumda. Bundan istafede ederek fiyatları arttıran satıcılar hakkında ise iç işleri bakanlığı soruşturma başlatacaktır.

Twitter üzerinden yapılan paylaşıma göre Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alınan tedbire göre 16 Mart 2020’den 30 Mart 2020’ye kadar 14 günlük bir kapatma olacağı ifade edildi. Kütüphanelerin kapatılmasıyla birlikte yapılacak / planlanmış olan etkinlikler de iptal edilmişti.

Kütüphanelerde çalışan memurlar ile alakalı bir bilgi paylaşılmazken çalışanların işe gidip gitmeyeceği ise merak edilmektedir.

Ayrıca 12 Mart’ta alınan bir başka kararla Devlet Opera ve Balesi genel müdürlüğü, Güzel sanatlar genel müdürlüğü ve Devlet tiyatrolar genel müdürlüğüne bağlı tüm birimlerin 14 Mart ile 30 Mart arası kapatılması kararı alınmıştı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu