Gündem

Son Dakika… Türkiye sınırları bu gece kapatıyor

Tüm dünyada korkuya ve panige neden olan COVID-19 salgını nedeniyle ülkemiz de büyük risk altında. Türkiye’de geçtiğimiz hafta ilk vakanın görülmesinin ardından 1 hafta içinde rapor edilmiş vaka sayısı 98’e ulaştı.

Ankara’da koronavirüs ile alakalı toplantı devam ederken Kırklareli’nden gelen bir kararla Edirne ve Kırklareli’nde bulunan sınır kapıları bu gece itibariyle kapatıldı.

Bu bağlamda giriş çıkışlara izin verilmezken Yunanistan ve Bulgaristan’da oturum izinleri olanlar sağlık bakanlığı tarafından yapılan denetimler neticesinde geçişlerine izin verilecekken yine Yunanistan ve Bulgaristan vatandaşı olup Türkiye’de oturum izinleri olanlar da sağlık denetimlerinden geçtikten sonra geçmelerine 1 kereliğine mahsus olmak üzere izin verilecektir.

VAKA SAYISI ARTIYOR!

Koronavirüs yani COVID-19 nedeniyle Türkiye’de vaka sayısı 191’e ulaşırken maalesef 1 kişinin daha hayatını kaybetmesi ile 2’ye yükseldi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu