GündemSağlık

Türkiye’de korona bulaşan insan sayısı 2 kat arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her gün düzenli olarak Twitter üzerinden korona virüsü testi pozitif çıkan insan sayısını açıklıyor. Bugün ilk başlarda 2 kişide tek virüs olduğu açıklanmış ve geç saatlerde twitter’da Fahrettin Koca’nın paylaştığı bir tweet ile bu sayının maalesef çok daha fazla olduğu gerçeği ortaya çıktı.

Koca açıklamasında dün 191 olan vaka sayısının bugün test edilen 1981 kişiden 168’inin pozitif çıkmasıyla birlikte toplamda 359’a ulaştı. Ayrıca 85 yaşındaki bir hanımefendinin de hayatını kaybetmesi ile birlikte toplam kaybımız ise 4’e çıkmış oldu.

son dakika korona virus bulasan kisi sayisi artti
son dakika korona virus bulasan kisi sayisi artti

Karantina kurallarına uyalım!

Lütfen virüsün bir insana bulaştıktan 2 hafta sonra belirtilerinin ortaya çıktığını unutmayınız. Bu nedenle dışarı çıkan vatandaşlarımız bana bir şey olmaz düşüncesine kapılmasın çünkü çoktan birlikte takıldığınız insanlardan size virüs bulaşmış olabilir veya siz sevdiğiniz insanlara virüsü bulaştırmış olabilirsiniz.

Kurallara uyalım, karantina prosedürlerini hayatımıza tatbik edelim ve lütfen çok mecburi olmadıkça dışarıya çıkmayalım Ellerimizi yüzümüzü sürekli sıcak su ve sbun ile yıkayalım. Dişlerimizi, ağzımızı fırçayıp, gargara yapalım.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu