GündemPolitika

Mahir Polat: İtalya’dan Çeşme’ye Bir Gemi Yanaştı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir milletvekillerinden Mahir Polat, dün twitterdan yaptığı bir açıklamayla bir anda gözleri üzerine çevirdi. Polat twitterda geçtiğimiz gün Çeşme limanına bir geminin yanaştığını ve geminin geldiğini ve gemi mürettebatının birinde koronavirüs tespit edildiğini söyledi.

Limanda çalışan bir kişide korona testinin pozitif çıkması sonucu aileleri ile birlikte toplamda 45 kişinin karantina altına, evlerinde gözleme tabi tutulduğu ifade edildi. CHP’li Mahir Polat AKP hükümetinin ticareti insan sağlığının önünde tutarak insanlık suçu işliyor diyerek “vaka1236” dedi.

mahir polat korona chp
mahir polat korona chp

Öte yandan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın 19 Mart 2020’de yaptığı açıklamaya göre bir kişide koronavirüs testinin pozitif çıktığı ifade edilmişti. Bununla birlikte 45 kişinin gözlem altında tutulduğu bunlardan çoğunun da limanda çalışan kişiler ve aileleri olduğu belirtilmişti.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu