Spor

TOKYO 2020 Olimpiyatları COVID-19 Nedeniyle Ertelendi

Tüm dünyada hem ekonomik sorunlara hem de insanların hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs bu defa da bir spor etkinliğinin iptal olmasına neden oldu. Japonya başbakanı Shinzo Abe, uluslarası olimpiyat komitesi ile anlaşmaya vardıklarını ve 1 yıl sonrasına tokyo 2020 olimpiyatlarının ertelendiğini söyledi.

1 YIL SONRA AYNI TARİHTE

Daha önce Euro 2020 için de olimpiyat ertelemesi için başvuru yapılmıştı ve onay almışlardı. Tokyo olimpiyatları da aynı mantıkla 1 yıl sonrasına ertelenerek, aynı tarihte yapılmasına karar verildi. Teklifi pazartesi günü Shinzo Abe uluslararası olimpiyat komitesine götürdüklerini söyledi.

Japonya başbakanına 1 gün sonra cevap veren olimpiyat komitesi tokyo olimpiyatlarının 1 yıl sonra aynı günde yapılması gerektiğine karar verdi. Buna göre tokyo olimpiyatları 24 Temmuz 2021’de yapılacaktır.

TÜRKİYE’DE KATILIYORDU

Türkiye’den de 11 farklı kategoride toplamda 58 sporcu tokyo olimpiyatlarında yarışarak, ülkemizi temsil edeceklerdi. Bunlardan 30’u erkek sporcu olup, 28’i de kadın sporcudur.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu