Sağlık

Hemşireler önlük bulamayınca çöp poşeti giydi

Amerika’da korona salgını ilk olarak Washington eyaletinde başlamış olsa da New York eyaleti şu anda salgının merkezi haline gelid. Ülke genelinde toplamda 73670 kişi virüsten enfekte olmuşken sadece new york eyaletinde bu rakam bugün eklenen 4563 yeni tanı ile birlikte 37258’e ulaştı.

Öte yandan New York’ta bulunan Mount Sinai West hastanesinde çalışan hemşireler vaka sayılarının artması ve stokçuların medikal malzemeleri piyasadan toplaması nedeniyle önlük ve yüz maskesi bulmakta zorlandıklarını söylüyorlar.

Sosyal medya hesaplarından önlük bulamadıkları için çöp poşetleri giyerek fotoğraf paylaşan hemşireler çoğu zaman tek kullanımlık olan maskeleri 3-4 defa giyerek çalıştıklarını söylediler. Çünkü ellerinde malzeme eksiği var.

Korona çok hızlı yayılıyor!

Aslında new york örneği bize salgının nasıl hızlı bir şekilde yayıldığını göstermek için yeterli bir örnek. Genel olarak çoğu kişinin birlikte yaşadığı new york city’de ilk haftalarda belirtileri görülmediğinden dolayı pek bir hasta vakası bildirilmezken, hepsinde birde belirtilerin görünmesiyle günlük 10 binlerce yeni vaka bildiriliyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu