Gündem

Korona nedeniyle işsiz kalanlara yardım yapılacak

Ankara büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs nedeniyle işsiz kalmış ve ihtiyacı olan kişileri hem para yardımı hem de gıda yardımı yapacaklarını açıkladı. Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede yayılan novel coronavirüs Avrupa’ya ve Amerika’ya da sıçrayarak, tüm dünyayı etkisi altına aldı.i

Maalesef Türkiye’de de koronavirüs vakalarının sayısı gittikçe artmakta ve işletme sahipleri de dahil olmak üzere ülkenin büyük bir kısmı kendini eve kapatıp, öylece beklemektedirler.  Henüz Türkiye’de #korona nedeniyle sokağa çıkma yasağı açıklanmamış olsa da vatandaşlar virüsün yayılmasını engellemek için evlerinden çıkmıyorlar.

Bununla birlikte çalışanlarını ücretsiz olarak izne çıkaran işletmeler, onların mağdur olacaklarını düşünmezken Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş, konuya el atarak, ihtiyaç sahibi olanlara nakit ve gıda yardımı yapılacağını açıkladı.

Mansur Yavaş, pazartesi günü konuyla alakalı detayları paylaşacaklarını söyleyerek şu mesajı twitter üzerinden paylaştı..

mansur yavas korona yardim
mansur yavas korona yardim
HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu