Gündem

Hazır olun! Sokağa çıkma yasağı gelebilir

İçişleri bakanı süleyman soylu 81 ilin valilerine koronavirüs ile mücadele etmek için bir genelge gönderdi. Bu bağlamda alınacak tedbirler, yapılması gerekenler tüm valiliklere bildirildi. Daha önce kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü olan vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştı.

Süleyman Soylu, araç muayenesi olan vatandaşların da bu işlemi 45 gün sonra yapabileceklerini, süresi geçmiş olsa bile bir ceza gönderilmeyeceğini söyledi. Dünya sağlık örgütü tarafından pandemi ilan edilen koronavirüs ile alakalı olarak daha çok yayılmasın diye otobüs seyahetlerinin de kısıtlanacağını söyleyen Süleyman Soylu sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak “gerek yok demem” ifadelerini kullandı.

Yani böyle bir düşüncelerinin olduğunu, gerekirse sokağa çıkma yasağı ilan ederek, tüm vatandaşların evlerinde kalmalarını sağlayabiliriz.

Çünkü çoğu vatandaşımız kendiliğinden virüsün yayılmasını engellemek için evde kalıyor olsa da maalesef halen dışarı çıkıp çalışmak zorunda olanlar var, keyfi olara dışarı çıkıp eğlenenler var, virüsü dikkate almayıp bana birşey olmaz diyenler var. Bu nedenle sokağa çıkma yasağı her an gelebilir.

12 KÖY KARANTİNADA

Türkiye geneli tespit edilen 12 belde ve köylerin tamamının karatinaya alındığını söyleyen Soylu, vatandaşların evlerinde kalarak hem kendi güvenliklerini hem de virüsün yayılmasını engellemeleri gerektiğini söyledi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu