Bilgi

Kış Hastalıklarına İyi Gelecek Sebzeler

Kışın artık tam anlamıyla gelmiş olması üzerine çok insan grip ve stresten şikayetçi durumunda grip için hastanelere akın eden şifa bekleyen hastalara bu sebzeleri yemesi şifa vermesi bekleniyor. Steres ise bir çok hastalığı tetiklerken bizimde stresten uzak bir şekilde hayat sürmemiz lazım strese iyi gelecek sebzeler de bulunmaktadır. Gelin hep beraber grip ve strese iyi gelecek olan sebzelere bakalım.

Karnabahar

Karnabahar
Karnabahar

Çok insan tarafından tercih edilmesede içeriğinde bulundurduğu kimyasallar sebebi ile kansere çok iyi gelmektedir besin değeri bakımından baya zengin olan karnabahar kalori açısından besin değerinin tam tersi olarak baya zayıftır.

Nar

nar
nar

Kış meyvesi olan nar bir çok vitamini bünyesinde bulundurmaktadır. En önemli vitamini ise C vitaminidir günde bir bardak nar suyu içerseniz vücudunuzun C vitamini ihtayacının %25 ini karşılamış olursunuz ve hastalanma riskiniz en aza düşmektedir hatta bir söylenti vardır serum takma nar tak daha iyi geldiği söylenmektedir.

Turp

Turp
Turp

Kökünde fazla C vitamini varken yapraklarında ise A ve K vitaminleri bulunmaktadır.Metal ile temas ettirmesseniz vitamini daha fazla almanızı sağlar cam rende ile rendeleyebilirsiniz. Bağırsakları temizler, kabızlığı önler, bağışıklığı güçlendirir, cilde iyi gelir ve stresi azaltır.

Bal Kabağı

Bal Kabağı
Bal Kabağı

İçinde bir çok vitamin, omega-3, diyet lifi, mineral ve antiosidan bulunmaktadır. Cilt, kolon, mesana, meme, serviks ve akciğer kanserlerine iyi gelmektedir birde kalp hastalıklarını önlemektedir.

Brüksel Lahanası

Brüksel Lahanası
Brüksel Lahanası

İçinde bir çok şifayı barındıran bu sebze günlük K vitamininin % 200 ünü karşılar C vitamininin % 100 ünü ve omega-3 ihtayacınında % 100 ünü karşılamaktadır ve size hastalıklara karşı kalkan oluşturmaktadır.

Sizlerinde bildiği bitkiler varsa hastalıklara iyi gelen yada merak ettiğiniz varsa alt taraftaki yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu