Magazin

Kira benden kampanyası büyümeye devam ediyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün ülkemize de sıçrayıp, hızlı bir şekilde yayılmaya başlamasıyla birlikte ülke olarak kendimizi karantinaya alıp, virüsün yayılma hızını azaltmaya çalışıyoruz. Beklenmedik bir durumla karşı karşıya olduğumuz için ne yapacağımızı da maalesef bilemiyoruz. Bu zorlu süreçte ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarını üstlenen kişilerden, kiracılarından kira almayan ev sahiplerine kadar birçok kişi yardımseverliğini göstermeye çalışıyor.

Geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden bu akıma ünlüler de katılıp, kiracılarından kira almayacaklarını açıklamaya başladılar. İlk olarak Ezgi Mola’nın başlattığı “kira benden” kampanyasına Tolgahan Sayışman da katılmıştı. Sonrasında sosyal medya fenomeni olan Atakan Özyurt da bu akıma dahil oldu. Öyle zannediyoruz ki bu kampanya gittikçe büyüyecek, birçok ekonomik durumu iyi olan kişi ihtiyaç sahibi ailelere / kişilere yardım edecektir.

Ezgi Mola yaptığı bu iyiliğin daha çok kişiyi etkileyip yayılması için paylaştığını söyledi. Şu anda 2 kiracısının olduğunu belirten Mola, onları arayarak Nisan ayı kiralarını almayacaklarını söylediğini ve bunun yayılması adına sosyal medya hesabından paylaşmak istediğini söyledi.

Tolgahan Sayışman destek verdi

Ezgi Mola’ya ilk desteği yakışıklı oyuncu Tolgahan Sayışman verdi. O da sosyal hesabından paylaşım yaparak, kiracısından Nisan ayı için kira almayacağını açıkladı. Tolgahan SAyışman’ı sosyal medya fenomeni olan Atakan Özyurt takip etti ve o da birçok kişinin kira masrafını karşılayacağını hesabından duyurdu.

Bunun üzerine başka bir mesaj paylaşarak 1 ailenin 1 aylık kirasını kendisinin karşılayacağını söyledi. İdo Tatlıses’e de meydan okuyan Atakan Özyurt ondan da böyle birşey yapmasını istedi. Sonrasında İdo Tatlıses de sosyal medya hesabından açıklama yaparak 10 ailenin 1 aylık kirasını karşılayacağını söyledi. Böylelikle akım çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Kampanya hızla büyümeye devam ediyor

İdo Tatlıses’in de Edis’e meydan okumasıyla 5 ailenin daha kira masrafı karşılanacağı açıklandı. Oradan Arda Turan, Emre Çolak, Zeynep Bastık ve daha birçok kişiye kadar uzanan bu kampanya ile birçok kişinin aylık masrafları karşılanmış olacaktır.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu