Gündem

Cumhurbaşkanı 7 aylık maaşını milli dayanışma için bağışladı

Corona virüsü salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de hem sosyolojik olarak hem de ekonomik olarak zor zamanlardan geçmekte. Tele konferans ile kabine toplantısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan milli dayanışma kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Bu bağlamda Recep Tayyip Erdoğan, milli dayanışma kampanyası için 7 aylık maaşını bağışladığını açıkladı. Bunun üzerine herkes Erdoğan’ın resmi olarak aylık ne kadar maaş aldığını merak etti. Resmi olarak Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması nedeniyle aldığı maaş 81 bin 250 TL olurken 7 aylık maaşının toplamı ise 568 bin 750 TL olacaktır.

Bu açıklamanın ardından bazı bakanlarda maaşlarının bir kısmını açıklayacaklarını duyururken MHP lideri Devlet Bahçeli’den de 5 aylık maaş bağışı açıklaması geldi. Bahçeli böylesine zorlu bir süreçten geçerken herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade ederek 5 aylık maaşını milli dayanışma kampanyası için bağışladığını açıkladı.

Devlet Bahçeli’nin milletvekili maaşı 25 bin TL olup, 5 aylık maaşının toplamı ise 125 bin TL’dir. Yani sadece Erdoğan il Bahçeli’nin bağışları yaklaşık 700 bin TL’dir.

Başka siyasi isimlerden ne kadar bağış yapılacağı henüz açıklanmazken ülke olarak milli dayanışma kampanyasına destek verenler olduğu gibi karşı çıkanlar da bulunuyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu