BilgiSosyal

Türkiye EURO 2020 Rakipleri

Destanlara konu olacak şekilde Euro 2020 Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazanan Milli takımımızın rakipleri belli oldu A grubunda bulunan milli takımımızın rakipleri ise İtalya, Galler ve İsviçre olarak kuradan çıkmıştır. 12 Haziran ve 12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan maçlar şmdiden çok insanı heyecanlandırmaktadır. Hadi hep bareber milli takımımızı ve  rakiplerimizi daha yakından tanıyalım.

TÜRKİYE

Türkiye Milli Takımı
Türkiye Milli Takımı

Gruplarda 3 tane gol yiyerek avrupanın en az gol yiyen 2. takımı olan A Miili takımımız muhteşem performanslar ile Euro 2020 Avrupa şampiyonasına katılmayı başarmıştır. 23.4 yaş ortalaması ile Avrupanın en genç milli takımı olma ünvanıda millilerimizin elinde bulunmaktadır. Şenol Güneş önderliğinde başarılı bir performans sergileyen milli takımımızın Avrupa şampiyonasında da hedefi baya yükseklerdedir.

Galler

Galler Milli Takımı
Galler Milli Takımı

Galler milli takımı elemeleri E grubundan Hırvatistanın ardından 2. sırada tamamlayarak bir üst tura yükselmiştir. En etkili oyuncuları ise Garath Bale’dir. Bizimle beraber A grubunda birlikte mücadele edeceklerdir.

İsviçre

İsviçre Milli Takımı
İsviçre Milli Takımı

İsviçre milli takımı D grubunu lider tamamlayarak bizimle ayn gruba düşmüştür rakiplerini gerisinde bırakarak D grubu 1. olarak tamamlayan İsviçre kendinden emin adımlarla ilerlemektedir.

İtalya

İtalya Milli Takımı
İtalya Milli Takımı

Avrupanın en büyük Milli takımlarından olan İtalya bünyesinde çok önemli isimleri bulundurmaktadır şüphesiz grubumuzun en etkili takımlarından olan İtalya J grubunun lideri olarak bir üst tura çıkmayı başarmıştır.

Sizlerinde milli takım hakkında merak ettiğiniz durum yada başka konular varsa alt taraftaki yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu