Bilgi

MİT Hakkında Bilinmeyenler

Milli İstihbarat Teşkilatı olan MİT hakkında bilinmeyenleri yazacağım yazımda derin bir araştırma sonucunda ulaştığım bilgileri sizlerle paylaşmak isterim. Dünyadaki bir çok istihbarat teşkilatı bulunmaktadır bunlardan en önemli ve en geniş istiihbarah ağına sahip olanları CIA, Mossad, MI5 ve KGB gibi istihbarat teşkilatlarıdır. Son zamanlarda Avrupada ve Orta Doğu da yapmış olduğu operasyonlarla kendinden bahsettiren kendi milli istihbarat teşkilatımız olan MİT’i yazımızda detaylıca araştıralım.

Mit doğrudan Cumhurbaşkanlığına bağlı olan Türkiyenin Milli istihbarat teşkilatıdır. 22 Temmuz 1965 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kurulan MİT 1965 den beri faliyetlerine devam etmektedir Milli İstihbarat Teşkilatı adından önce Milli Emniyet Hizmeti adı altında hizmet vermektedir. Bünyesinde bulundurduğu personel sayısı tahmini rakamlarla 10.000 ile 15.000 kişi arasındadır. Bu gizli bilgileri verirken devletin herahngi bir sırrı verilmeyecektir sadece bir kaç operasyonundan bahsedilecektir.

MİT’in Önemli Operasyonları

Çay Bardağı Operasyonu

Erbil Valisi Suikastı

Bahoz Erdal Operasyonu

Sabahattin Savaşman Olayı

Madanaloğlu Cuntasına Sızma

Bu Operasyonlar bilinen operasyonlar birde bir çok bilinmeyen operasyonları bulunmaktadır. Yukarda bahsi geçen olayların hepsini sayfamızda ayrıntılı şekilde bulabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu