Gündem

Film sahnesi gibi olay! Firari, Ahır ile ev arasına tünel kazmış

Van’da 9 yıl önce meydana gelen deprem esnasında tutuklandığı M tipi kapalı cezaevinden kaçan N.Ö. isimli tutuklu, 9 yıl boyunca güvenlik güçlerinden kaçmayı başardı. Olayın peşini bırakmayan Jandarma, aradan geçen 9 yılın ardından evi ile ahır arasındaki gizli tüneli bulup, firariyi yakaladı.

İhbar üzerine tutuklandı

Van valiliği tarafından internet üzerinden yapılan açıklamaya göre 2011 yılında hapiste uyuşuturu madde ticareti yapma suçundan dolayı yatmış olan ve 6 farklı suçtan dolayı da aranan, toplamda 15 yıl kesinleşmiş hükmü olan firari N.Ö. isimli vatandaş kaçmıştı.

Bir vatandaşın polisi arayarak ihbar etmesi üzerine olay yerine intikal eden Jandarma ekipleri Gürpınar’da kaldığı yer ile ahır arasında bir tünel tespit etti.

Cezaevine teslim edildi

Tespit edilen tüneli takip ederek bir ahıra çıkan jandarma ekipleri orada, N.Ö.’yü gördüler. Yakalanan firari, işlemlerinin yapılması için karakola götürdüler. Sonrasında cezaevi görevlilerine teslim edilen firarinin fazla ceza alıp almayacağı ise bilinmiyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu