Bilgi

MİT’in Bahoz Erdal Operasyonu

Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı olan MİT’in Yurt dışında yapmış olduğu bir başka operasyon olan Bahoz Erdal Operasyonu olan bu operasyon en büyük mesajı ise Türklerin istihbarat ve askeri gücünü hafife alanlara çok önemli bir mesaj olmuştur. Türk istihbarat teşkilatı tarafından yapılan bu operasyon dünyaya Türklerin gücünün hafife alınmaması gerektiğini bir kez daha göz önüne sermiştir. Gelin hep beraber bu operasyonun içeriğine bakalım.

08.07.2016 Cuma günü saat 20.00 sularında seyir halinde olan aracı patlatılarak beraberindeki 8 terorist ile birlikte havaya uçurulan Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin öperasyonu o güne kadar ismi bile bilinmeyen Tel Hamis örgütü üstlenmiştir. Bundan ötürü bu operasyonda MİT’in parmağının bulunduğu İddaa edilmiştir ve örgüt bu operasyondan sonra bir açıklamada bulunmuştur açıklama ise tam olarak bu şekildedir.

Gerçekleştirdiğimiz başarılı operasyon sonucunda Bahoz Erdal ve beraberindeki 8 teroristin hayatlarını kaybettikleri kesinleşmiştir. Olayın ardından Pkk’nın Suriye kolu olan ypg ve pyd örgütünün kamışlı şehrinde geniş kapsamlı göz altına alınmalara başlamıştır. Şehrin önemli noktalarına keskin nişancılar yerleştirilmiştir ve giriş çıkışları kontröl altına alınmıştır. Bu teroris başının öldürülmesi örgütü tarafından morel kaybına yol açılmıştır. Son olarak bu operasyon sonucunda Bahoz Erdal’ın ölümünü Türkiye millitine ve şehitlerine armağan ederiz demişlerdir. Bu operasyon Milli İstihbarat Teşkilatnın tarihine Bahoz Erdal Operasyonu diye geçmiştir.

Sizlerin bu olay hakkındaki yorumu yada merak ettikleri varsa alt taraftaki yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

 

 

 

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu