Gündem

Sağlık bakanlığı sözleşmeli eleman alımında 9 kadro boş kaldı

Sağlık Bakanlığı, resmi ilan sitesi ilan.gov.tr üzerinden paylaştığı ilan neticesinde toplamda 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alacaklarını duyurmuştu. Başvuruların 26 Mart ile 1 Nisan arasında yapılması şartı ile binlerce aday başvuru yapmıştı. Sonuçları bugün resmi olarak paylaşıldı.

Başvuru sonuçlarını tüm adaylar 6 Nisan 2020 itibariyle ÖSYM’nin resmi internet sitesinden takip edebilirler. Paylaşılan verilere göre 18 bin sözleşmeli personelin alınacağı bu başvuruda 9 kadro boş kaldı.

Adaylar sınav sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin internet sitesinden erişebilecekler. Bu da demek oluyor ki kriterleri sağlayan tüm adayların sözleşmeli personel olarak çalışması kabul edilmiş ve işe alınmışlar. Çünkü 9 kadro yapılan son başvurularla birlikte boş kaldı.

kpss saglik bakanligi sozlesmeli personel alimi
kpss saglik bakanligi sozlesmeli personel alimi

Perfüzyonist olarak çalıştırılmak üzere 9 eleman eksikleri bulunmaktadır. İlerleyen günlerde 9 kadro ile alakalı yeni bir başvuru süreci oluşturulup oluşturulmayacağı açıklığa kavuşacaktır.

Sonuçlar için tıklayınız

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu