Bilgi

Kahvuyku Uykunun En Güçlü Şekli Hakkında

Youtube da Çok yakından takip ettiğim Barış Özcan abimin dün paylaşmış olduğu bir video çok dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşmak istedim. Bu videonun içeriği ise uykumuzun en güzeli en dinç tutacağdır. Çok yakından severek takip ettiğim Barış Özcan abimi takip etmenizi tavsiye ederim çünkü sizleri birçok konuda sizleri aydınlatacak cinste videolar paylaşmaktadır. Gelin Kahvuyku nedir ne demektir ona bakalım.

Bu video da Barış Özcan kahvaltının tarihçesini bile anlatmaktadır. Kahvalt kelimesi ilk önce 1645 yılında bir seyahatnamesinde kahvealtı kelimesi geçmektedir Kahvealtı kelimesinin açılımı ise kahveyle yenilen yemek demektir. Günümüzde ise kahvaltı olarak kullanılmaktadır bu kelime bunu neden anlatıyor bize kendisinin üretmiş olduğu kahvuyku kelimesini daha detaylı anlatabilmek için. Şimdi kahvuyku ise kahve sonrası uyku demektir.

Öğle saatlerinde kahveden sonra 23 ile 25 dk arası uyku uyumanız sizleri daha verimli hale getirecektir sanki daha fazla uyumuşsunuz gibi sizlere enerji vermektedir. Kahveden sonra uyunurmu dediğinizi duyar gibiyim normalde kahve insanın uykusunu kaçırır diye biliyoruz evet gerçektende insanların uykusunu kaçırmaktadır kahve içildikten 25 ile 30 dk sonra sizlere etki etmektedir çünkü içtiğiniz kahvenini vücudunuzda etki etmesi ilk önce midenize sonra bağrsaklara sonra da kana karışıp beyne gitmesi lazım işte bu bütün işlemler 25 dk sürmektedir işte bu sürede uyku uyumanız sizlere daha dinç bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız videoyu aşağıya bırakacam ordan bilgilenebilirsiniz.

Sizlerinde bu konu hakkında merak ettikleri yada başka bilgileriniz varsa alt taraftaki yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu