Gündem

Meral Akşener: Yeniden corona testi yaptıracağım

Youtube üzerinden yayın yapan Cüneyt Özdemir’in konuğu olan İyi parti genel başkanı Meral Akşener, gündeme dair Cüney Özdemir’in sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz haftalarda Meral Akşener’in evine temizliğe giden temizlikçi kadında koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle Akşener ve ailesi test yaptırmış, sonuçlarının negatif çıktığı anlaşılmıştı.

Meral Akşener, önümüzdeki cuma günü 15 günlük sürenin dolacağını, bugüne kadar herhangi bir sempton görülmediğini, ailesiyle birlikte iyi olduklarını düşündüğünü fakat her ihtimale karşı pazartesi günü yeniden ailecek test yaptıracaklarını söyledi.

Meral Akşener, koronavirüs Türkiye’ye gelmeden önce 11 Şubat’ta yaptıkları grup konuşmasında işin büyüyerek ağır sonuçlara neden olacağını öngördüklerini söyledi. Grup toplantısında Türkiye’nin bu salgına hazır olmadığın, hastanelerin yeterli olmadığını da tartıştıklarını belirtti.

Kendi içlerinde bilim kurulu oluşturduklarını belirten Meral Akşener, tüm dünyayı yakından takip ettiklerini, yapılacak ve yapılması gereken şeyleri not aldıklarını, bu konuda çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

İlk günden itibaren sınırların kapatılması gerektiği uyarısında bulunduklarını belirten Akşener hükümeti eleştirerek “18 yıllık AKP hükümetinin acemi olduklarını gördük” ifadelerini kullandı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu