Sosyal

Türkiye’nin En Çok İzlenen Kanalları

2019 yılının en çok izlenen kanalları belli oldu televizyon sektörünün önde gelen markalarının sıralamanın ilk sıraları alması beni hiç şaşırtmadı açıkçası yaptıkları işler ve düzenleri ile zaten ilk sıraları almayı hak eden kanallar. Türkyede televizyonculuğun öncü markaları olan bu kanallar hangileriymiş hep beraber bir göz atalım.

Kanal D

Kanal D
Kanal D

1993 yılında Aydın Doğan ve Ayhan Şahenk tarafından kurulan kanal günümüze kadar bir çok başarılı işlere imza atmış bulunmaktadır. Şuan da Demirören holding bünyesi altında yayın hayatına devam etmektedir. Yayın yaptığı ülkeler ise Azerbaycan, KKTC ve Türkiyedir. Bu sezon yüzde 50’lik bir izlenme oranıyla en çok izlenen kanallar listesinde 1. sırayı almayı başarmıştır.

Fox TV

Fox TV
Fox TV

24 Şubat 2007 yılında yayın hayatına başlayan Fox TV’nin eski adı TGRT’dir. TGRT’nin kuruluşu ise 22 Nisan 1993’dür sonrasında 2007 yılında bütün yayın haklarını Fox Networks Group’a devretmesi sonucunda kanalın adı FoX TV olarak kalmaktadır. Yüzde 47 lik izlenme oranı ile en çok izlenen kanallar sıralamasında 2. sırayı almaktadır.

ATV

ATV
ATV

Tam adı Aktüel Televizyon olan ATV’nin yayın hayatına başlaması 9 Eylül 1992’dir. Turkvaz Grubu bünyesinde yayın hayatına devam eden kanal özellikle son zamanlarda yayınladığı dizilerle ön plana çıkmayı başarmaktadır. Yüzde 45’lik izlenme oranı ile en çok izlenen kanallar listesinde 3. sırayı almaktadır.

Star TV

Star TV
Star TV

Star TV Doğuş Yayın Grubu bünyesinde yayın hayatına devam eden Türkiye’nin en çok izlenen kanallarından biri durumundadır. Bir çok sahibi bulunan kanalın sahipleri Cem Uzan, Tevfik Ahmet Özal, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Aydın Doğan, Ferit Şahenk ve Doğuş Yayın Grubudur. Yüzde 29’luk izlenme oranıyla en çok izlenen kanallar listesinde 4. sırada bulunmaktadır.

TRT 1

Trt 1
Trt 1

31 Ocak 1968 yılında kurulan kanal Türkiye de yayın yapan ilk ulusal kanaldır. Sahibi Türkiye Radyo Televizyon Kurumudur. Yayın yaptığı bölgeler Avrupa, Orta Asya ve Türkiye genelidir. Yüzde 27’lik izlenme oranıyla en çok izlenen kanallar sırasında 5. sırada bulunmaktadır.

TV 8

Tv8
Tv8

22 Şubat 1999 MNG Medya Grubu bünyesinde yayın hayatına başlayan kanal 2013 yılında bütün yayın haklarıyla Acun Medyaya devredilmiştir. Acun Medyadan sonra kanalın izlenmeleri baya bir yükselmiş bulunmaktadır. O kadar yükselmiştirki yüzde 27’lik izlenme oranıyla Türkiyede en çok izlene  kanal sıralamsında 6. sırayı almaktadır.

Sizlerin merak ettiği yada bildiği başka konular varsa alt taraftaki yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu