Gündem

Ekrem İmamoğlu’nu tehdit etmişti! bugün yakalandı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı Ekrem İmamoğlu, 27 Mart 2020’de mail adresine tehdit mesajları içeren bir mail almıştı. Gönderilen mesajda “kanını aktıp sana içiririm” minvalinde sözler vardı. Ayrıca paylaştığı mesajda öldüreceğim kişilere daha önceden haber veririm diyen şahıs ne kadar ciddi olduğumu umarım anlamışsındır dedi.

Savcılığa başvuruda bulunuldu

Bu mailin üzerine İmamoğlu’nun avukatları cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulunmuş ve maili gönderen şahsı arama çalışmaları başlamıştı. 28 Mart 2020’de savcılığa giden avukatların ardından savcılık siber suçlara olayı nakletti ve araştırma başladı.

Emniyet güçlerinin yaptığı dijital takibin ardından şüpheli şahsın Ankara’da ikamet eden Tuna G. isimli şahıs olduğu anlaşıldı ve önce Ankara’daki emniyete sonrasında da işlemlerinin yapılması için Vatan emniyete nakledildi.

Eşyalarına el konuldu

Gözaltına alınan Tuna G. isimli şahsın daha önce de İstanbul’ın seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tehdit ettiği iddia edildi. Tüm dijital ekipmanlarına el konulan şahsın duruşması devam edecektir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu