Gündem

Teravih namazı corona virüs nedeniyle evde kılınacak

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte herkesin merak ettiği konulardan biri de camilerde toplu kılınan teravih namazının akıbeti oldu. Konuyla alakalı olarak Diyanet başkanı Ali Erbaş teravih namazları ile alakalı son açıklamayı yaptı.

Türkiye’de her geçen gün artan corona virüs vakası nedeniyle Erbaş teravih namazının camilerde kılınmayıp, evde kılınacağını söyledi. Ramazan ayı boyunca tüm camilerde cemaatle namaz kılmak yasaklandı.

Camiler açık olmaya devam edecek fakat cemaatle namaz kılınmayacaktır. Koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan ayı boyunca da teravih namazı kılınmayacaktır. Dileyenler, evde namazlarını kılabilirler.

Ali Erbaş, tüm müslümanlara önemli mesaj da verdi. Bu süreci iyi değerlendirerek evlerin mescit haline çevrilmesi gerektiğini söyledi. Bu vesile ile çocuklarınızla teravih namazı kılabilir, çocuklarla cemaat yapabilirsiniz dedi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu