Gündem

Eski orgeneral Aytaç Yaman’ın eşi de hayatını kaybetti

Geçtiğimiz günlerde corona virüs nedeniyle eski kara kuvvetleri komutanı Aytaç Yalman hayatını kaybetmişti. Bugün Yalman’ın eşi Belma Yalman’ da eşi gibi corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Eski kara kuvvetleri komutanı Aytaç Yalman, 15 Mart 2020’de hayatını kaybetmiş ve ailesi de karantinaya alınmıştı. Yoğun bakımda tedavi gören Belma Yalman koronavirüs salgını yüzünden bugün hayatını kaybetti.

Orgeneral Yalman’ın koruması da koronavirüs nedeniyle karantinaya alınmış, hastanede tedavi görmekteydi. Bugün korumasının test sonuçlarının negatif çıkarak, iyileştiği ve taburcu olduğu bilgisi paylaşıldı.

İlk başlarda Aytaç Yalman’ın zatürre nedeniyle GATA’ya yatırıldığı ve öldükten sonra KOVİD-19 olduğu açıklanmıştı.

264 Kişi Taburcu Oldu

Türkiye’de 8 Nisan 2020 itibariyle 87 vatandaşımız corona virüs salgını nedeniyle hayatını kaybederken toplamda yapılan 24900 testten 4,117 kişide sonuçlar pozitif çıktı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bugün taburcu olan vaka sayısı ise 264’dur.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu