Gündem

Türkiye son durum: 4789 vaka, 97 can kaybı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bilim kurulu toplantısı sonrasında koronavirüs (kovid-19) ile alakalı 12 nisan 2020’ye ait verileri paylaşırken evde kalınarak, bu virüsü yeneceğimizi söyledi. Son 24 saat içinde yapılan testlerde 4789 yeni vaka tespit edilirken, 1 günde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 97 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan veriler doğrultusunda toplam can kaybının 1198 olduğu, 21 Mart 2020’den bugüne toplam vaka sayısının ise 56 bin 956 olduğu anlaşıldı.

Yoğun bakıma alınan hastalar azalıyor

Bakan Koca, yaptığı açıklamalarda günden güne yapılan test sayılarındaki artışın vaka sayısını arttırdığını fakat alınan önlemler doğrultusunda yoğun bakıma alınan hasta sayısında azalma olduğunu söyledi. Bu durumda herkesin evde kalması gerektiğine dikkat çeken KOCA, mücadelenin hastanelerde tedavi olarak değil, evde kalarak kazanılacağını söyledi.

turkiye corona 12 nisan 2020
turkiye corona 12 nisan 2020

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi

10 Nisan 2020’nin bitmesine 2 saat kala İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’nin büyükşehirlerinde ve Zonguldak merkezde 12 Nisan 2020 saat 24:00’e kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu durum halkın panikleyerek sokağa çıkmasına, virüsün yayılma hızını arttırmasına neden oldu.

Bu akşam yeni bir son dakika açıklaması gelmezse sokağa çıkma yasağı gece yarısında sona eriyor. Sonrasında vatandaşlar ihtiyaçları varsa, dışarı çıkabilirler fakat uzmanlar, yetkili isimler evde kalınması konusunda uyarıyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu