Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa ettiğini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile gündeme oturdu. Bakan Soylu, paylaştığı mesajda sokağa çıkma yasağı ile alakalı yanlış bir karar alarak vatandaşların sokağa dökülmesine sebep olduğu için sorumlu olarak kendisini gördüğünü ve bu nedenden dolayı istifa ettiğini açıkladı.

10 Nisan 2020 günü gece yarısına birkaç saat kala içişleri bakanlığı tarafından Türkiye’nin 30 büyükşehrinde ve Zonguldak merkezde sokağa çıkma yasağı 2 gün olmak şartıyla ilan edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun aldığı bu karar ülke genelinde kaosa neden olmuş, vatandaşların sokağa çıkarak sosyal mesafeyi bozmasına, paniğe kapılıp virüsün yayılmasına neden olmuştu.

Bugün Twitter üzerinden Bakan Soylu titizlilkle yürütülen bu süreçte yanlış karar alındığından dolayı kendisini sorumlu tutarak sorumluğun şahsına ait olduğunu söyleyip “onurumla yürüttüğüm içişleri bakanlığı görevimden kendimi alıyorum” sözleri ile istifa ettiğini açıkladı.

Süleyman Soylu’nun twitter üzerinden yaptığı açıklamanın tamamı ise şu şekildedir:

suleyman soylu istifa aciklama
suleyman soylu istifa aciklama
HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu