Gündem

Erdoğan, Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmedi iddiası

Koronavirüs ile mücadele etmek için alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 Nisan 2020’de sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bunun üzerine paniğe kapılan vatandaşlar fırınların, marketlerin önünde kuyruklar halinde ekmek almak, gıda stoklamak için beklediler.

Bu kararın ardından gözler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya çevrilmişti. Konuyla alakalı 12 Nisan 2020’de Süleyman Soylu twitter hesabından bir açıklama yaparak içişleri bakanlığı görevinden istifa ettiğini ifade etti. Son dakika gelişen bu olaydan sonra gözler cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrildi ve istifanın kabul edilip edilmeyeceği merak konusu oldu.

Sosyal medya üzerinden konuyla alakalı Süleyman Soylu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla görüşerek istifasını sunduğunu fakat bu istifanın Erdoğan tarafından kabul edilmediği iddia edildi.

Henüz konuyla alakalı olarak Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yapmazken, yarın ilk iş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya açıklık getireceği bekleniyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’da konuyla alakalı yaptığı yorumda Süleyman Soylu’nun bu kararı almasında Erdoğan’ı hedef tahtasından çekerek, tüm sorumluluğu üzerine aldığını ve bunu da saygıyla karşıladığını söyledi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu