Gündem

Hatay Depremi Korkuttu! AFAD 4.7 büyüklüğünde dedi

Hatay’ın Yaylıdağı ilçesi yakınlarında meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem vatandaşları korkuttu. Saat 10:40’da Akdeniz’in içinde, Hatay’ın Yayladağı ilçesine yakın bir bölgede meydana gelen deprem Hatay ve çevresinde de hissedildi.

Yaklaşık 15 saniye süren sarsıntı sonrası vatandaşlar sokağa çıkarken henüz bir can veya mal kaybı bildirilmedi. AFAD’ın resmi internet sitesinde depremin tam olarak 24.99 km derinliğinde meydana geldiği ve büyüklüğünün ise 4.7 olduğu belirtildi.

hatay deprem 15 nisan 2020
hatay deprem 15 nisan 2020

GEÇMİŞ OLSUN HATAY

Twitter hesabından olayı duyuran AFAD “geçmiş olsun hatay” diyerek deprem hakkında detayları paylaştı. Kendilerine şimdiye kadar gelen olumsuz hiç bir haberin olmadığı da mesajta belirtilirken gelişmeleri takip ettikleri ifade edildi.

Meydana gelen son hatay depremi ile birlikte son 1 hafta içerisinde Hatay’lılar 3 defa sallanmış oldu.

15 nisan 2020 hatay depremi
15 nisan 2020 hatay depremi

HATAY AYNI GÜN 2 DEFA SALLANDI

GÜNCELLEME: Hatay’ın Yayladağı ilçesi yakınlarında saat 11:18’de 4.4 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi’nin sitesinden paylaşılan bilgiler, AFAD’ın verilerini doğrulamaktadır. Her iki depremin büyüklüğü hem AFAD’da hem de Kandilli Rasathanesi’nde aynı sonucu göstermektedir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu