Gündem

Manisa’da meydana gelen Deprem, İzmir’i de korkuttu

Kandilli Rasathanesi’nin resmi internet sitesinde paylaşılan verilere göre merkez üssü Manisa Kırkağaç olan 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 9.2 km olup sabaha karşı 05:49’da vatandaşların uykusundan korkuyla uyanmasına neden olmuştur.

KANDİLLİ BÜYÜKLÜĞÜ REVİZE ETTİ

Sonrasında Kandilli Rasathanesi verileri revize ederek meydana gelen depremin 10.1 km derinlikte olup büyüklüğünün ise 4.2 olduğunu belirtti.

Aynı deprem ile alakalı olarak AFAD depremin büyüklüğünün 4.3 olduğunu paylaşırken kendilerine iletilen her hangi bir can veya mal kaybının olmadığını ifade ettiler..

manisa izmir deprem 16 nisan 2020
manisa izmir deprem 16 nisan 2020

DEPREM İZMİR’DE HİSSEDİLDİ

Manisa’da meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki deprem İzmir, Balıkesir ve Manisa’nın ilçeleri Soma, Aksihar ve diğer ilçelerde de hissedildi. Twitter’da #izmirdeprem etiketi kısa sürede trend topik oldu.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  1. Yahu deprem oldu da ben mi hissetmedim? İzmir’in Buca ilçesinde oturuyorum. O saatlerde uyanık olmama rağmen bizim burada birşey hissetmedim. Galiba Menemen taraflarında hissedilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu