Gündem

Dolandırıcı Mehmet Aydın infaz yasasından yararlanacak

Çiftlik Bank üzerinden Türkiye’de 80 bin kişiden toplamda 511 milyon TL toplayıp Uruguay’a kaçtığı söylenen tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, koronavirüs salgınından mahkumları da korumak amacıyla çıkarılan infaz yasasından yararlanabilecek.

Şu anda interpolün en çok arananlar listesinde olan Mehmet Aydın, eğer yakalanıp Türkiye’ye iade edilirse ve mahkeme tarafından hakkında işlediği suçlardan dolayı bir ceza onanırsa, alacağı ceza yarıya indirgenecektir.

İnfaz yasası dün resmi gazetede yayınlandıktan sonra tahliye işlemleri jet hızıyla başlamıştı. Tahliyeler kapsamında Ali İsmail Korkmaz, Berkin Elvan gibi gençlerin ölümünden sorumlu olan sanıklar da istifade ederek, serbet kaldı.

Mehmet Aydın Kimdir?

Tosuncuk, 31 Mayıs 1991’de Bursa’da dünyaya geldi. 2017 yılında Sıla Soysal ile evlenip bilinmeyen bir sebepten dolayı 2018 yılında eşinden ayrıldı. Şu anda halen Uruguay’da yaşadığı tahmin edilen Mehmet Aydın’ın sağlık durumu hakkında hiç bir haber paylaşılmadı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu