Gündem

Şanlıurfa covid-19 sokağa çıkma yasağını dinlemiyor

JODD.NET ÖZEL – Tüm ülke genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanırken bazı yerlerde vatandaş “bize bir şey olmaz”, “bizde virüs yok nasıl olsa hasta değiliz” diyerek dışarı çıkmaya, güvenlik görevlilerinden gizli ev ziyaretlerine gitmeye devam ediyor.

URFALILAR YASAK DİNLEMİYOR

Bu yasağı pek dinlemeyen illerimizden biri de Şanlıurfa’dır. Urfa merkezde birçok vatandaş sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde kalırken özellikle ilçe ve kasabalarda bu yasağa pek uyulmuyor.

Bu konuda Şanlıurfa valiliğinin özellikle ilçelerde güvenlik tedbirlerini arttırması gerekiyor. Aksi durumda önü alınamayan bir salgınla urfalılar boğuşmak zorunda kalacak.

PARA CEZASI UYGULANACAK

Sokağa çıkma yasağına uymayan vatandaşlar için kanunda da yeri olan bir hüküm devreye sokulacak ve güvenlik güçlerinin zaruri bir gerekçesi olmayan kişilere ceza kesebileceği belirtiliyor.

Buna göre geçtiğimiz hafta yürürlüğe giren sokağa çıkma cezası kapsamında birçok ilde vatandaşlara 389 türk lirası para cezası kesildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu