Gündem

Fahrettin Koca: Operasyon merkezi 10 Ocak’ta kuruldu

Çin’de görüldükten sonra kısa sürede dünyaya yayılan koronavirüs pandemisi 10 Mart 2020’de ilk defa Türkiye’de resmi olarak görüldü ve gerekli tedavi süreci başlatıldı. 29 Nisan 2020’de bilim kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca çalışmaları 10 Mart’tan çok önce başlattıklarını söyledi.

KOCA: TEDBİRLERİMİZİ ALMIŞTIK

Dünya sağlık örgütü, koronavirüs hastalığını 11 Mart 2020’de pandemi olarak ilan etmişti. Türkiye’de çalışmaların 10 Ocak 2020’de başladığını ve bilim kurulunun da aynı günde faaliyetlerine başladığını söyleyen Fahrettin Koca Türkiye’nin başarılı olmasının nedenini de erken alınan tedbirlere bağladı.

Türkiye’nin gün geçtikçe daha da başarılı sonuçlar elde etmesinin gerekçesini 3 madde ile sıralayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk günden bu yana alınan tedbirlerin, hızlı tespitlerin ve buna mukabil uygulanan hızlı tedavi yöntemlerinin ülkemizin bu kadar başarılı olmasına neden olduğunu söyledi.

Fahrettin Koca’nın Toplantı Sonrası Açıklamaları

 

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu