Gündem

İlk defa iyileşen hastalar yeni vaka sayısını geçti

Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 1 Mayıs 2020’ye ait koronavirüs verilerini paylaştı.  Bugüne kadar toplamda 1 milyon 75 bin test yapılırken 122 bin 392 kişiye koronavirüs tanısı konuldu ve bunlardan 53 bin 808 kişi iyileşerek taburcu oldu.

Sağlık Bakan Fahrettin Koca, Türkiye’nin geldiği noktayı değerlendirirken 1 Mayıs itibariyle ilk defa iyileşen hasta sayısının tespit edilen vaka sayısını geçtiğini belirterek, alınmış önlemlerin meyvelerini vermeye başladığını söyledi.

Paylaşılan verilere göre son 24 saat içerisinde yapılan test sayısının 41.431, buna bağlı tespit edilen yeni vaka sayısının 2188 olduğu anlaşıldı. Yine 1 Mayıs itibariyle hayatını kaybeden vatandaş sayısı 84, iyileşen hasta sayısı da 4922 oldu.

1 Mayıs 2020 koronavirüs sayıları
1 Mayıs 2020 koronavirüs sayıları

Yoğun bakımda bulunan hastaların da azaldığını ifade eden Fahrettin Koca, bugüne kadar iyileşmiş hastaların toplam vaka sayısının %45’i kadar olduğunu söyledi. Her zaman tedbirli olmakta yarar olduğunu vurgulayan Koca, karantina günlerine devam etmeye devam edilmesi gerektiğini söyledi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu