Haber

Asgari Ücret Ne Kadar Olacak

2019 yılında 2020 TL olarak belirlenen asgari ücret bu aralar çok insanın ilgi odağı halinde milyonlarca insanın çıkacak olan karara odaklanmış olması ve sürekli değişik değişik yorumların yapıldığı hükümet tarafından çıkacak karar beklenmekte bu aralar. Son duyumlarımızı merak edenler için lafı fazla uzatmadan hemen yazımıza geçelim.

Daha önce bir kere daha toplanan asgari ücret komisyonu ikinci kez toplandıktan sonra bir kararın çıkması beklenirken daha kesin bir bilgi çıkmamıştır. 1 saat 40 dakika süren bu ikinci görüşmede Türk-İş asgari ücretin 3.000 tl olmasını isterken hükümet kanadı 2.500 TL olması yönünde bundan dolayı anlaşma sağlanamamaktadır.

İlk görüşmede Türk-iş genel başkanı Ergün Atalay’ın yaptığı açıklamalardan sizlere bir bölümü paylaşmak istiyorum ilk görüşme sonucunda yaptığı açıklamada asgari ücretin 2.500 TL bandında olacağı kesin ama bizim çabalarımız 3.000 TL bandına çıkmasın bu rakamın görüşmeler devam edecektir diyen Türk-İş olarak bu işin takipçisiyiz demiştir.

Bu konu hakkında sizlerin de merak ettiği konular yada ne kadar olması gerektiğini istiyorsanız alt bölümdeki yorum kısmından dile getirip paylaşabilirsiniz. Sizler bu konuda ne şekilde düşünüyorsunuz devlete zararı olurmu 3.000 TL olmasının lütfen bilgilerinizi bizimle paylaşın.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu