Gündem

Haydi Türkiye! Birlikte yeneceğiz koronavirüs belasını

Türkiye’ye ait 2 Mayıs’a ait koronavirüs verilerileri bilim kurulu toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı tarafından paylaşıldı. Twitter’da paylaşılan verilere göre ilk defa vaka sayısı 2000’in altına düşerek herkesi sevindirdi.

MAALESEF 78 KAYBIMIZ VAR

Daha çok kişinin ölmemesi için vaka sayılarındaki azalma bizleri sevindirirken öte yandan 78 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi de bizleri derinden üzüyor. Son 24 saatte resmi olarak paylaşılan verilere göre toplam vaka sayısı 1983 artışla birlikte 124 bin 375 olurken toplam hayatını kaybeden sayısı ise 3336 oldu.

İYİLEŞEN HASTALAR 60 BİNE YAKLAŞTI

Yine Fahrettin Koca’nın paylaştığı bilgilere göre 24 saatte 4451 kişinin daha koronavirüs hastalığından kurtularak tedavi olmasıyla birlikte toplam iyileşen hasta sayısının da 58259’a ulaştığını görüyoruz.

VAKALAR AZALMAYA DEVAM EDİYOR

Türkiye’de ilk olarak 10 Mart 2020’de görülen koronavirüs hastalığı sonrasında vakalar geometrik olarak artmaya başlamış ve 30 Mart’tan sonra 2 binli rakamların üstüne çıkmıtşı.

Bugüne paylaşılan veriler gösterdi ki alınan tedbirler, erken konulan tanılar ve ülkecek karantinada kaldığımız için 30 Mart 2020’den bu yana ilk defa yeni vaka sayısı 2000’in altına düştü.

2 Mayıs 2020 Koronavirüs Sayıları
2 Mayıs 2020 Koronavirüs Sayıları

Koronavirüs aşısı bulunmak zorunda!

Böyle devam edersek sayısal veriler gösteriyor ki kısa sürede tespit edilen vaka sayısı sıfıra doğru gidecektir fakat koronavirüs aşısı bulunmazsa bunun da bir faydasının olmayacağını belirtmek istiyoruz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu