Eğitim

YKS 2020 sınav süresi 30 dakika uzatıldı

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın Twitter üzerinden milyonlarca öğrenci ve aileleri ile paylaştığı haberi “sevindirici bir haberimiz var” diyerek duyurdu. Bu konu sosyal medyada #yks2020 etiketi ile gündem oldu ve birçok kişi alınan bu kararı beğenmediklerini dile getirdi.

YÖK’ün yaptığı açıklamaya göre herhangi bir lisans programına girebilmek yani 4 yıllık bir üniversite bölümüne yerleşmek için mevcut taban puanı 180’i sadece 2020 yılında geçerli olmak üzere 170 olarak belirlendi.

Bu taban puanı 170 muhabbeti sadece 2020 yılında koronavirüs nedeniyle mağdur olanlar için ayarlanmıştır.

Ayrıca mevcut YKS süresi 30 dakika daha uzatılarak toplamda 165 dakikaya çıkarıldı. Normalde her sene 135 dakika yani 2 saat 15 dakika ile YKS’ya giriyordu öğrenciler.

YÖK yaptığı açıklamada ayrıca bilim kurulu ve sağlık bakanlığı tarafından tavsiye edilen bazı tedbirlerin de YKS 2020’de uygulanacağını ifade etti.

YKS 2020 YÖK açıklama 1. bölüm
YKS 2020 YÖK açıklama 1. bölüm
YKS 2020 YÖK açıklama 2. bölüm
YKS 2020 YÖK açıklama 2. bölüm

Twitter üzerinden paylaşılan haberin tamamına şu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Sosyal medyada birçok kullanıcı koronavirüs nedeniyle okula gitmediği için sınavda başarılı olup olmayacağını tartışıyor…

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu