Gündem

Kadir Mısıroğlu ölüm yıl dönümünde Twitter’da gündem oldu

Twitter’ın bugün ki gündem konuları arasında Kadir Mısıroğlu da yer aldı. Geçtiğimiz sene 5 Mayıs 2019’da vefat eden gazeteci ve yazar Mısıroğlu genelde atatürk düşmanlığı ve onun hakkında söylediği olumsuz cümleler ile sürekli gündeme gelmiştir.

Mustafa Kemal’e sürekli yaptığı hakaretlerden dolayı hakkında onlarca dava açılan Kadir Mısıroğlu hapse girmiş ve sonrasında 1974’te çıkan genel af yasasından istifade ederek serbest kalmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarıldıktan sonra İngiltere’ye giden Kadir Mısıroğlu, ingiltere vatandaşı olarak Türkiye’ye 1991 yılında döndü.

Öldüğü güne kadar toplamda 50’den fazla kitap çıkartan Mısıroğlu’nun ilk çıkardığı yayın ise SEBİL dergisiydi.

Sonraları birçok dergi ve gazete de yazmaya başlayan gazeteci, hukukçu ve yazar Kadir Mısırloğlu, 5 Mayıs 2019’da 86 yaşında tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Ali Nesin, Kadir Mısıroğlu hakkında ne söyledi?
Ali Nesin, Kadir Mısıroğlu hakkında ne söyledi?

Ölmeden birkaç gün önce Ali Nesin, Kadir Mısıroğlu ile alakalı görüşlerini facebook üzerinden paylaşmış ve kendisini eleştirenler hakkında şaşkın olduğunu söylemişti.

Daha fazla bilgi almak için Wikipedia‘ya göz atmak isteyebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu