Yorum

11 MAYIS’a Dikkat! AVM heyecanı felaket olmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün kabine toplantısı sonrası alınan kararları kamuoyu ile telekonferans yoluyla paylaştı. Açıklamalarının arasında dünden beri en çok konuşulan konulardan biri de berberlerin ve AVM’lerin açılma tarihidir.

11 MAYIS’ın Türkiye için bir felaket günü olmamasını temenni ediyoruz. Çünkü henüz Türkiye’de koronavirüs salgını tam olarak bitmiş değildir. Dışarıya çıkacak olan insanların hastalık taşıyıp taşımadığını bilmiyorsunuz.

Çünkü kimse koronavirüs hastalığı olduğunu düşünmez, kendisine insani olarak konduramaz. Bu nedenle dışarıya rahatlamak için çıkmış olsalar gittikleri her yere virüsü bulaştıracak ve belki de siz oradan geçseniz size de virüs bulaşacaktır.

Evet. Bu konuda alınan karar doğrudur fakat 11 Mayıs’ta yoğun bir alışveriş çılgınlığı olacağından çok dikkatli olmanız gerekiyor. AVM’ler çok kalabalık ve genelde hijyen için -dikkat edilse de- bazen ellerinden gelen bir şey olmayabilir çalışanların.

Lütfen 11 Mayıs’ta ve sonraki günlerde AVM’lere gitmemeye çalışın. Bu çok zor olsa da biraz daha gayret edip, virüsün tamamen biteceği günleri birlikte getirelim.

Dünyaya baktığımızda gördüğümüz tablo şahsen beni endişelendiriyor. Bu kadar fazla ölümün olmasının nedeni bir aşının bulunmuş olması değil, insanların karantina kurallarına uymaması, vurdumduymaz bir şekilde günlük yaşantılarına devam ediyor olmalarıdır.

Türkiye, bugüne kadar çok iyi bir tablo çizdi ve umarım bundan sonra da tablodaki bu eğri yukarı doğru çıkmaz. Sürekli aşağılara kadar iner ve bilim kurulu toplantısı kararlarını açıkladığı zaman Fahrettin Koca “Bugün tespit edilen vaka bulunmamaktadır” diyerek herkesi mutlu eder.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu