Gündem

Fahrettin Koca sokağa çıkan vatandaşları görünce üzüldü

Henüz koronavirüs salgını tam olarak bitmemişken 31 ilimizde sokağa çıkma yasağının kalkmasının ardından birçok kişi kendini dışarı atarak, sıcak havanın tadını çıkarmak istedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Türkiye’ye bu olanların yakışmadığını ima etti.

Henüz koronavirüs salgını bitmemişken özellikle yoğun illerimizde vatandaşların çok yakın dolaşması hem de maskesiz veya korumasız bir şekilde Fahrettin Koca’yı derinden üzdü.

Son birkaç haftadır Türkiye’de koronavirüs verilerinde eğriyi aşağı doğru çekmişken sokağa çıkma yasağının kalkmasıyla birlikte vatandaşlar yine sosyal mesafeyi ihlal etti.

Twitter üzerinden İstiklal Caddesi’ne ait bir fotoğraf karesi paylaşarak altına vatandaşların iyi bir görüntü oluşturmadıklarını söyleyen KOCA, bu görüntünün olması için henüz çok erken, evde kalmaya devam edelim diyerek henüz koronavirüs salgınının bitmediğini hatırlattı.

fahrettin koca istiklal caddesi koronavirus
fahrettin koca istiklal caddesi koronavirus

Sadece İstanbul’da değil, Şanlıurfa, Ankara, Adana ve daha birçok ilimizde maalesef günlerdir evden dışarıya çıkamayan vatandaşlar bunaldıklarından dolayı rahat bir nefes almak için dışarı çıktılar fakat sosyal mesafe olayın dikkat edenlerin yanı sıra etmeyenlerin de olduğu gözlerden kaçmadı.

Öte yandan koronavirüs bilim kurulu üyelerinden Prof. Dr. Füsun Eyüboğlu, vatandaşların bu şekilde davranmaya devam etmelerinin 2 aylık emeklerin çöpe gideceğini ve her şeyin tekrar en başa dönmesine neden olabileceğini söyledi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu