Gündem

Mesut Özdemir: Orucunuzu eşinizle de açabilirsiniz

AKİT TV’de İnanan Genç isimli bir programda dünya hafızlık eğitimi derneği başkanı Mesut Özdemir orucun neyle açılabileceği ile alakalı örnekler verirken söylediği “orucunuzu eşinizle de açabilirsiniz” sözleri sosyal medya bomba gibi düştü.

Konu twitter başta olmak üzere birçok sosyal platformda tartışılırken herkes resmi makamlarca yayının yapıldığı TV’ye veya bu şahsa yönelik bir yaptırımın olup olmayacağını merak ediyor.

Paylaşılan bazı yorumlarda böyle bir kuralın fıkıh kitaplarında yer aldığı ifade edilirken buna mukabil bazı kişiler de böyle bir durum olsa bile böyle bir örneğin verilmesinin ne kadar doğru olduğunu sordu.

Yine twitter üzerinden birçok kişi bu program Fox TV’de yapılmış olsaydı ve böyle bir cümle FOX’ta söylenmiş olsaydı şimdiye kadar hem cezanın kesileceğini hem de soruşturmanın başlamış olacağı vurgulandı.

Bazı kişilere göre yapılan bu açıklamalar tamamen popüler olmak, gündemde kalmak ve TV’nin reklamını yapmak için hazırlanmış, programlanmış bir oyundur yorumları yapıldı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  1. Bir bitmediniz ya. Türkiye’de dindar nesil yetiştirenler bunu mutlaka görsün. Eğer oruç tutmak da bir adamı iflah etmiyor akşama kadar uckurunu düşünüyorsa tuttuğu oruç olmuş mudur bi onu düşünsün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu