Gündem

Fahrettin Koca: Henüz virüs bitmiş değil, acele etmeyelim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hesabından 7 Mayıs 2020 tarinde çekilmiş bir fotoğraf paylaşarak mevcut trafiğin eve gidiyor olmasını diledi. Aksi durumda durumun çok vahim olduğunu söyleyen Koca henüz virüsün bitmediğini de belirtti.

Hergün birkaç defa sokağa çıkılmamasının daha iyi olacğaını hatırlatan Sağlık Bakanı zaman zaman da kalabalıkların oluştuğu bölgelerden fotoğraflar paylaşarak yapılan eylemlerin yanlış olduğunu hatırlatıyor. Bugün de Eminönü’ndeki bir trafik görüntüsünü paylaşarak bu yoğunluğun gezmeye çıkmamış olmasını diledi.

fahrettin koca eminonu fotograf
fahrettin koca eminonu fotograf

Bu paylaşım altına yapılan yorumlara bakıldığında birçok kişi tarafından yapılan uygulamaların eleştirildiği görülmektedir. Bazı yorumlarda “Sayın bakanım! Halk bir bidonun içindeki su gibidir. Bidonun yönü hangi yöne çevrilirse su da o yöne doğru akacaktır” şeklinde yorumlar yapıldı.

Yani AVM ve birçok işletmenin açılmasının / açılacak olmasının ne kadar uyarı yapılırsa yapılsın bir işe yaramayacağı, insanların kalabalık oluşturmasına neden olacağı eleştirileri yapıldı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu