Sokağa çıkmak için acele etmedik mi?

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 Mayıs 2020’den itibaren AVM’ler açılacaktır dedi ve sonrasında olanlar oldu. Türkiye’nin özellikle büyükşehirlerinde, kalabalık bölgelerinde insanlar -haklı olarak- kendilerini evden dışarı atmak için yakın-uzak demeden AVM veya açık alanlara akın etti.

Henüz Türkiye’de covid-19 salgını bitmemişken, koronavirüs aşısı hiç bir yerde bulunmamışken bu kadar acele etmemizi anlamış değilim.

Sosyal medyadan görüyoruz. İnsanlar AVM’lerde mağaza önlerinde elbise almak için sıraya girmiş, kuyruk oluşturmuşlar. Hem de sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak.

Bu kadar önemli olan neydi acaba? Evde karantinada kaldığınız zamanlarda elbise ihtiyacınız mı oluştu da hiç kalmayacakmışçasına mağazaların önünde kuyruklar oluşturdunuz?

Ekmek, su veya temel besin kaynakları için mağazalarda kuyruk beklenilse tamam deyip geçeceğim fakat elbise için neyin kuyruğunu oluşturarak kendinizi, ailenizi veya başka insanları riske atıyorsunuz?

Bunun cinayetten farkının olmadığını açıklamaya lüzum görmüyorum. Çünkü siz bile bile dışarı çıkıp insanlara virüsü istemeden de bulaştırsanız bu cinayetten farklı bir şey değildir.

Çünkü devlet erkanı olsun, sağlık bakanı olsun her fırsatta dışarı çıkmayın diye yayınlar yapıyor, sosyal hesaplarından duyurular paylaşıyorlar.

Kendinizi düşünmüyorsanız bile lütfen taşıyıcı olarak başkalarına bulaştırma ihtimalini göz önünde bulundurarak mecbur olmadıkça dışarı çıkmayınız.

Sağlık her şeyden önce gelir. Hep birlikte virüsü yeneceğimizi unutmayın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sokağa çıkmak için acele etmedik mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!