Gündem

Bayram sonrası Türkiye’de tüm yasaklar kalkacak iddiası

Ramazan Bayramı'nda Sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Birçok haber kanalında ve yorumcuların twitter hesaplarında yaptıkları yorumlarda kabine toplantısı sonrası bayramda 4 günlük sokağa çıkma yasağının olacağına kesin gözlüyle bakılırken ramazan bayramı sonrasında ise turizm dahil türkiyede her şeyin normale döneceği konuşuluyor.

KABİNE TOPLANTISI BUGÜN YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün kabine toplantısı sonrasında alınacak kararları açıklayacaktır. Bu bağlamda yapılan tahminlere bakıldığında 23 ile 26 Mayıs arasında 4 günlük sokağa çıkma yasağı ile birlikte bayramdan sonra tüm yasakların kaldırılması tahmin ediliyor.

Hürriyet gazetesinde yayınlanan bir habere göre otellerde alınacak olan tedbirlerle birlikte turizm bölgelerinin aktif olarak hizmet vermeye başlayacağı ifade edildi. Yani normalde 1000 kişilik kapasitesi olan bir otele 300-400 kişinin kabul edileceği ve bazı önlemlerin de alınarak hayata geçirileceği tahmin ediliyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ESNETİLECEK

Yine koronavirüs salgını bitmediğinden dolayı ülke genelinde denetimlerin arttırılacağı, sosyal mesafe kuralına uymayan işletmlere cezalar kesileceği ve 65 yaş üstü ile 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma yasakları ile ilgili yeni düzenlemelerin geleceği kulislerde konuşulmaktadır.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu