Gündem

Bayram öncesi Urfalılar iftar sonrası alışverişe çıktı

Şanlıurfa'da bayram öncesi alışveriş yoğunluğu yaşandı

Ramazan bayramının yaklaşmasıyla birlikte birçok vatandaş iftar sonrası alışveriş yapmaya başladı. Türkiye genelinde birçok ilde alışveriş yoğunluğu yaşanırken bu illerden biri de Şanlıurfa oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayramda sokağa çıkma yasağının olacağını da söylemesi üzerine şimdiden vatandaşlar hem gıda ihtiyaçlarını hem de bayramlık ihtiyaçlarını karşılamak için sokaklara döküldü.

Bununla birlikte Urfa merkezde Bağlarbaşı, Esentepe, Haliliye olmak üzere diğer ilçelerde de yoğunluk oluştu. Sosyal mesafe kuralına dikkat edilmeye çalışıldıysa da bu işlem bir noktadan sonra mümkün olmuyor.

Vatandaşların rahat davranmasındaki nedenlerden biri de hiç şüphesiz son zamanlarda azalan vaka sayılarıdır. Bunun rahatlığıyla Şanlıurfa’lı vatandaşlar bayrama 2 gün kala iftar sonrası alışverişe çıkarak görenleri şaşırttı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu