Gündem

Seyahat izin belgesi ile uçak ve tren seferleri başlıyor!

Uçak ve Tren Bilet Satışları Yeniden Satışa Başlıyor

Korona nedeniyle ülke geneli uçak ve tren seferleri yavaş yavaş durdurulmuş ve nihayetinde tamamen bilet satışları bitmişti. Zaten dünyadaki diğer ülkeler gibi Türkiye’de dışarıdan virüsün ülkeye gelmemesi ve ülke içinden de dışarıya yayılmaması için sınırları kapatmıştı.

Fakat her geçen gün Türkiye’de vaka sayısının azalmasıyla birlikte hayat da normalleşmeye başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan bayramı öncesi aldıkları 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından artık hayatın normalleşmesi gerektiğini söyledi.

Bu açıklamalar Türkiye’de hayatın normalleşmeye başlayacağı şeklinde yorumlanırken ilk haberler Yüksek Hızlı Tren ve Uçak seferlerinden geldi. Buna göre YHT seferleri 28 Mayıs itibariyle yeniden başlayacakken uçak seferlerinin de kesin olmamakla birlikte Haziran ayının ilk haftası başlaması düşünülüyor.

Seyahat izin belgesi şartı

Yapılacak olan seferlerin seyahat izin belgesi olmadan yapılması mümkün değildir. Yolculuk edecek olan vatandaşların mutlaka valiliklerden seyahat izin belgesi almaları gerekiyor.

Bilet satışları sadece online internet sitelerinden veya bilet satış noktalarından yapılacak olup bayilerden bilet satışları yapılmayacaktır. Şimdilik sadece Ankara’dan İstanbul, Eskişehir ve Konya’ya bir de Konya’dan İstanbul’a 4 farklı rotada seferler olacaktır.

Yolcuların oturma düzeninde de sosyal mesafeye dikkat edilecek olup, çarpraz oturum düzeni uygulanacaktır. Yine bilet satışı yapılacak olan gişelerde de sosyal mesafe kuralları uygulanacak olup, uymayanlar uyarılacaktır ve devam etmeleri halinde ceza uygulanacaktır.

YHT uçak bilet satışları başlıyor
YHT uçak bilet satışları başlıyor

Uçak seferleri Haziran’da Başlıyor!

Uçak seferleri ile alakalı henüz kesin bilgiler olmasa da Haziran ayının ilk haftasından itibaren bilet satışları online ve bilet satış noktalarından yapılabilecektir. Şimdilik sadece iç hatların açılması bekleniyorken dış hatların da açılması diğer ülkelerin yolcu kabul etmesiyle mümkün olacaktır

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu