Haber

Yeni Parti Gelecek Partisi Hakkında

Türk siyasetinde son zamanlarda değişik olaylar yaşanmaktadır bu olaylardan bir tanesi AK Partiden ayrılan eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın kurdukları parti olan Gelecek Partisi siyaset gündeminin ortasına bomba gibi düşmüştür. Gelin sizleride daha fazla merakda bırakmadan Gelecek Partisi hakkında yapmış olduğumuz araştırma ve kuruluş sürecine bir göz atalım.

Uzun zamandır beklenen yeni parti sonunda siyaset gündemine bomba gibi düştü eski başbakan olan Ahmet Davutoğlu tarafından 13 Aralık günü kurulan Gelecek Partisi uzun zamandır beklenmekte olan bir olaydı zaten Ali Babacan ile birlikte girdikleri bu yolda siyaset camiasında bazı insanların tepkisini bazı insanların tebriklerini almış olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan kendilerinden emin konuşarak partilerini kurmuş bulunmaktadır.

İyi Parti genel başkanı Merak Akşener, CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından tebrik mesajları alan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan partinin sosyal medya hesabından bu isimlere teşekürlerini sunmuştur.

Sizlerin bu yeni parti hakkında düşünceleri varsa düşünceleri yada yeni parti hakkında merak ettikleriniz varsa merak ettiklerinizi alt taraftaki yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşarak dile getirebilirsiniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu