Gündem

Türkiye’de iyileşen hasta sayısı 120 bini geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 25 Mayıs 2020 Covid-19 Rakamlarını Paylaştı

Türkiye’de 25 Mayıs 2020’ye ait güncel koronavirüs verileri paylaşıldı. Son rakamlara göre Türkiye’de iyileşen covid-19 hasta sayıları 120 bini geçti. Halen tedavi gören hastalar olsa da hem ölenlerin hem de vaka artışındaki düşüşlerin azalması sevindirici bir haber.

İyileşen hasta sayısı 120 bin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın twitter üzerinden yaptığı paylaşımda yoğun destek ünitelerine olan ihtiyacın günden güne azaldığı ve artan başarıların sırrının ise ülke genelinde yaşayan 83 milyon vatandaşın gösterdiği uyumun sonucudur ifadelerini kullanıd. Hep beraber, daha güçlü ve yeni bir tedbirin yeni hayatta hep birlikte alınan kurallara uyulması gerektiğini hatırlattı.

25 Mayıs Korona Sayıları
25 Mayıs Korona Sayıları

25 Mayıs 2020 itibariyle paylaşılan rakamlara göre 1 gün içerisinde Türkiye’de tespit edilen vaka sayısı 987 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 29 oldu. Yine son 24 saat içinde yapılan test sayısı ise 21492 olup, toplam entübe sayısı ise 371 olarak paylaşıldı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu