Sosyal, Haber, Galeri ve Bilgi

Zayıflama ve Gribe Hibiskus Çayı

Kış aylarına girdiğimiz bu dönemde grip hastalıklarından çok insan şikayetçi durumdadır. Zaten zayıflamak her dönemin sorunu haline gelmiş durumdadır insanlar diyetisyenlerle tonla para yatırmaktadır zayıflayabilmek adına ama bu yazımızda hem gribe hemde zayıflamanıza yardımcı olacak olan Hibiskus çayından bahsedeceğiz ne şekilde kullanılacağına dair sizler için yapmış olduğumuz araştırmaya gelin hep beraber bir göz atalım.

Dünyanın her noktasında yetişen Hibiskus çayının kırmızı, beyaz ve sarı renkleri bulunmaktadır. Güle benzeyen bir tür çiçek olan Hibiskus genelde çay olarak tüketilmektedir. Amerikalı bilim adamlarının yapmış olduğu araştırma sonucunda Hibiskus çayında bulunan bir çeşit madde kan basıncını düşürdüğü ve bununda tansiyonu dengeleyerek iyi geldiği araştırmaları sonucunda bu kanıya varmışlardır.

Hibiskus çayının faydalarına değinecek olursak içeriğinde fazladan bulundurduğu C vitamini sayesinde bağışıklığınız güçlendirir. İçeriğinde antioksidan bulundurmasından kaynaklı kolestrol ve kalp hastalıklarını önlediği gözlemlenmiştir. Antitümör ve antioksidan bulundurması sayesinde mide kanserinin riskini azaltığı belirlenmiştir. Son olarak içeriğinde bulundurduğu C vitamini sayesinde sindirimi hızlandırığ zayıflamanıza yardımcı olmaktadır.

Sizlerin bu konu hakkında bizim atladığımız bilginiz varsa bilginizi bu konu hakkında başka merak ettiğiniz durumlar varsa merak ettiklerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşarak dile getirebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz

KONUYA YORUM YAP!

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacktır.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanırız. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Accept Read More