Gündem

Korona nedeniyle bayram kazaları bu sene yaşanmadı!

Her sene yaşanan üzücü trafik kazaları bu sene sokağa çıkma yasağı nedeniyle yaşanmadı

Birçok haber sitesi ve kanalında yılda 2 defa paylaşılan ve duymak istemesek de duymaya alışık olduğumuz bayram kazaları haberlerini bu sene paylaşmadık çünkü covid-19 hastalığı nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, tüm bayram süresi boyunca insanlar evlerinden dışarıya çıkmamışlardır.

Buruk Bir Bayram Yaşanıyor

Her ne kadar 83 milyon vatandaşımız evlerinde buruk bir şekilde Ramazan bayramını geçiriyor olsa da korona nedeniyle alınan 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından kötü haberleri de paylaşmak zorunda kalmadık.

Özellikle İstanbul’dan çıkış yapan araç trafiği bu sene gözlemlenmedi. Tüm ülke genelinde trafiğin yüzde 90’lara kadar azaldığı arefe gününde yolculuk etmek zorunda olan vatandaşların dışında kimse yollarda görünmedi.

korona ramazan bayramı kazaları
korona ramazan bayramı kazaları

Seyahat izin belgesi kontrol ediliyor

İşinden dolayı ve özel izin alarak dışarıya çıkmak zorunda olanlara ise sürekli kontrol noktalarında denetimler yapıldı. Seyehat izin belgesi olmayan vatandaşlara idari yaptırımlar uygulanırken bu belgeye sahip olan vatandaşlar da Emniyet görevlileri tarafından uyarılarak, dikkatli olmaları konusunda tembih edildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu